vselico

mj

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
mj

Vážení odberatelia a hostia kanála! Ruský prezident Vladimir Putin včera prvýkrát od vypuknutia nepriateľských akcií na Ukrajine dostal „mierové ponuky“. Už sme hovorili o tom, že Putin cez dôveryhodných sprostredkovateľov v rôznych formátoch inicioval zákulisné rokovania so snahou dosiahnuť dohody o zmrazení nepriateľských akcií na Ukrajine alebo nájsť možnosť uzavretia mierovej dohody, samozrejme s prihliadnutím na zohľadňovať záujmy ruského vedenia. Včera prijatá „mierová ponuka“ pochádza zo sprostredkujúcej krajiny, ale kanál použitý na prenos a osoby zapojené do procesu nevzbudzujú pochybnosti o serióznych zámeroch strany. Putinovi boli navyše dané dôrazné odporúčania, aby návrh nezavrhol, ale „chytil“ šancu,

Bez toho, aby sme zachádzali do detailov, „mierová ponuka“ má nasledujúce kontúry: Rusko stiahne svoje jednotky z okupovaných území a umožní Ozbrojeným silám Ukrajiny dosiahnuť štátnu hranicu. Krym je vyňatý zo zátvoriek na sedem rokov. Rusko dostáva záruky, že Ukrajina nevstúpi do NATO na sedem rokov. Krym je úplne demilitarizovaná zóna. (Len malé zbrane) Čiernomorská flotila ruského námorníctva opúšťa Krym. Pozemná hranica Ruska a Bieloruskej republiky s demilitarizovanou zónou Ukrajiny 100 km. (Z ruských ťažkých zbraní). Záruky vzájomného neútočenia sú pripravené opraviť a ovládnuť šesť krajín.

Podnestersko prechádza pod kontrolu Moldavska.

Dnes a v najbližších dňoch bude Putin o návrhu diskutovať.
Dúfame v možnosť ukončenia konfliktu na Ukrajine uzavretím mieru medzi stranami, preto neposkytujeme podrobné informácie, neuvádzame krajiny a neidentifikujeme aktérov.

PS: je to strojovy preklad z ruzztiny, tak sa nerozculujte :)

 
vsetkovklude
vsetkovklude | 11.11.2022 08:55

kiežby toto nechcel byť fake, lebo návrh je to viac než dobrý, len mám pocit, že by ho Putler neprijal...


mdl
mdl | 11.11.2022 09:16

nerozumiem. ukrajina teda moze ostat nacisticky stat?


vsetkovklude
vsetkovklude | 11.11.2022 09:16

mdl, satanistický :D


Franta Váňa
Franta Váňa | 11.11.2022 09:23

a ešte musí vrátiť karéliu Fínsku, kurily Japonsku, Abcházko a Osetsko Gruzínsku, Kráľovec - Konigsberg (teraz pomenovaný podľa boľševika Kalinina) - pod dočasnú správu EÚ (o jeho stálom štatúte bude rozhodnuté neskôr), priznať nezávislosť republikám Ruskej federácie, stiahnuť všetky vojská z Bieloruska


mdl
mdl | 11.11.2022 09:26

.. a reparacie


Len tak
Len tak | 11.11.2022 09:55

Čo znamená "vyňatý zo zátvoriek" ?
Kde sú reparácie ?
Kde je potrestanie vojnových zločinov?


MirecU
MirecU | 11.11.2022 13:45

Inak ale na zamyslenie, keby ti rusi navrhli, ze sa hned (v najblizsich dnoch) kompletne stiahnu z ukrainy (a krymu) a ukoncia specialny vojensky debakel, ale ze nebudu platit reparacie ani sudeni za vojnove zlociny... prijal by si?


Michal
Michal | 11.11.2022 14:41

a čo tisíce unesených detí ?


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader